U obranu naše budućnosti
Ova knjiga ima za cilj da bude kulturni doprinos otvorenoj i slobodnoj debati, koja je neophodna nakon čitave decenije ispunjene zločinima i ratom; ona želi da bude mali korak na putu ka demokratskoj Evropi.
Autori ove knjige nagoveštavaju koliko su besni zbog zavođenja na nacionalnoj osnovi. Ovi tekstovi daju nadu da se ovaj nacionalni zločin neće ponoviti na putu ka Evropi.
„Knjiga je uglavnom o zapisima u kojima se meša autobiografsko sa dokumentarnim; svedočenja o tome gde su bili i šta su njihovi autori radili u poslednjih deset godina uz komentare aktuelnosti, praćenje rata u raznim medijima i kritike vladajuće nacionalističke i mitomanske retorike. Zauzvrat, svi autori su zgroženi onim što se dogodilo, često smatrajući da je njihova generacija bila potpuno nevina u ovoj „proizvodnji horora“, da nije htela da učestvuje u ratu i da ni na koji način nije dovela do njega. Ovaj pomalo naivan, odistički ton „izgubljenoj generaciji“ prenaglašen je u pojedinim tekstovima, posebno tamo gde ga prate izjave zajedništva i gotovo „pionirske zakletve“ u bolju budućnost, ili fraze o dijalogu, toleranciji i multikulturalnosti koje se ponavljaju. toliko puta..."
Jedan primerak je u ponudi