Ivana Brlić-Mažuranić
Naslovi u ponudi
Čudnovate zgode šegrta Hlapića
Knjiga omladini
Knjiga omladini, objavljena 1923., zanimljiva je zbirka proze, eseja, crtica, pjesama. Okosnicu čini i danas aktualan esej Omladini o idealima, svojevrsna “ars poetica” Ivane Brlić-Mažuranić jer sadrži i upute mladim piscima kako pisati.
Priče iz davnine
"Priče iz davnine" je zbirka priča Ivane Brlić-Mažuranić, prvi put objavljena 1916. godine. Ivana Brlić-Mažuranić često je nazivana "hrvatskim Andersenom" ili "hrvatskim Tolkienom" zbog njenog stila i bogate mašte.
Priče iz davnine
Najpre je sa Šegrtom Hlapićem osvojila domovinu, a potom i svet Pričama iz prošlosti. U tome su joj pomogli i slikari, jer je Ivani bilo izuzetno važno da njeni likovi dobiju prepoznatljiv izgled.
Priče iz davnine
Priče iz davnine 1. dio: Sunce djever i Neva Nevičica, Jagor
Ključnim djelom Ivane Brlić-Mažuranić kritičari smatraju zbirku pripovijedaka “Priče iz davnine”, prvi puta objavljenu 1916. godine, potom 1920., a treće izdanje 1926. godine dopunjeno je i prošireno.
Priče iz davnine 5. - Lutonjica Toporko i devet župančića
“Priče iz davnine” je zbirka narodnih bajki i mitova koju je napisala Ivana Brlić-Mažuranić, hrvatska književnica, u prvom desetljeću 20. stoljeća.
Priče iz davnine I-V
“Priče iz davnine” zbirka je priča naše najpoznatije autorice bajki Ivane Brlić Mažuranić. Mnoge od njih ostale su u divnom sjećanju brojnih generacija upravo zbog svoje originalnosti, ljepote i svevremenskih pouka. Zbirka je prvi put izdana 1916. godine
Ribar Palunko i njegova žena
Kao i sve druge priče iz zbirke priča Priče iz prošlosti, Ribar Palunko i njegova supruga spadaju u kategoriju bajki, koje nisu deo folklora, već su nastale po umetničkoj mašti Ivane Brlić Mažuranić.
Škola i praznici
U knjizi Škola i praznici se naizmjence izmjenjuju pjesmice i kraći prozni tekstovi kojima je zajednička moralna, pedagoška i odgojna nota.