
Konspirologija: Znanost o zavjerama, tajnim društvima i okultnom ratu
Delo istražuje teorije zavere, tajna društva i okultne sile u istoriji, viđene kroz prizmu tradicionalizma i geopolitike. Knjiga ima tri dela: Paradigme zavere, Tajna društva i okultni ratovi, i Geopolitički sukob između atlantista i evroazijaca.
Dugin ne odbacuje teorije zavere kao marginalne, već ih vidi kao ključne za razumevanje „metafizike istorije“, duhovnih i političkih procesa koji oblikuju civilizacije. U prvom delu, Dugin analizira modele zavere, uključujući masone, bankarske elite i „Novi svetski poredak“, povezujući ih sa tradicionalističkim idejama Renea Genona.
Drugi deo istražuje tajna društva, poput sinarhije Sen-Iva d'Alvedre, i okultne uticaje na istorijske događaje, sa referencama na Migela Serana i Žana Parvuleska. Treći deo, najznačajniji, fokusira se na geopolitički sukob između atlantista (zapadnih, materijalističkih snaga) i Evroazijaca (tradicionalističkih, duhovnih snaga).
Dugin analizira uloge KGB-a, GRU-a, Hruščova, Gorbačova i perestrojke, tvrdeći da je SSSR bio poprište sukoba između ovih sila. Knjiga je eruditna, ali kontroverzna zbog svoje spekulativne prirode i Duginovog pristrasnog evroazijskog pogleda na svet.
Jedan primerak je u ponudi