
Na rubu pameti
Jedan primjerak je u ponudi
Jedan primjerak je u ponudi
Zanima Vas i neka druga knjiga? Možete pretražiti našu ponudu pomoću tražilice ili prelistati knjige po kategorijama.
Krležine novele često istražuju duboke ljudske emocije i složene karaktere, a njegova proza je poznata po bogatstvu jezika i dubokoj analizi društva i povijesti.
Povratak Filipa Latinovicza – roman je o umjetniku slikaru, karakterističnome liku koji preuzima ulogu tumača senzibilnosti, sumnji, traženja, nadanja i životnih odluka modernoga čovjeka u 20. stoljeću.
Napisana s očitom političko-propagandnom svrhom, ta je konverzacija jedan od prvih Krležinih poratnih tekstova. Tipologija likova, motiv Đavla i neka stilska obilježja mogu se ubrojiti u trajne osobine Krležina proznog izraza.
"Ova zbirka, pisana u sred užasnih devedesetih, sva je u znaku zgrčenog bola, izazvanog turobnom tamom koja se svaki čas nadnosi nad ove prostore, da bi razgradila ono malo što je u međuvremenu dobilo neki suvisli oblik."
“Kužiš, stari moj” najpoznatiji je roman autora Zvonimira Majdaka. Njegov roman uvršten je u model proze u trapericama, koju definira opušten i spontan jezik mladih, bez definicija i pravila te pružajući otpor prema birokratiziranom jeziku.
Našavši se u Londonu u doba krunidbe kralja Eduarda, Jack London, prerušen u pohabano odijelo, provodi tjedne i tjedne u najsiromašnijem dijelu Londona.