Čarobni breg
„Čarobni breg“ se smatra remek-delom modernističke književnosti. Roman je bogat simbolikom i slojevima, a njegov glavni fokus je na unutrašnjem razvoju glavnog junaka kroz susrete sa različitim idejama i pogledima na svet.
Knjiga je inspirisana Manovim tronedeljnim putovanjem u Švajcarsku da poseti svoju bolesnu ženu u sanatorijumu 1912. godine. Prvi deo knjige tačno beleži Manove utiske o samom mestu i njegovoj kulturi. Poput Hansa Kastorpa, glavnog junaka, Tomasu Manu je na kraju posete dijagnostikovana vlažna mrlja na plućima, ali na sreću nije ostala. Man je izabrao da opiše opasnost od mešavine slobode i bolesti koja izoluje mlade ljude i odvlači ih od stvarnog i aktivnog života. „Čarobni breg” je prvobitno zamišljen kao novela veličine „Smrt u Veneciji”. Međutim, Man je ubrzo shvatio da priča ide svojim tokom. Početak Prvog svetskog rata primorao je Mana da prekine rad na romanu i preispita svoj pogled na evropsku kulturu. Posle rata je pregledao sav materijal, ovoga puta osmislivši ga kao kritiku nezdravih i razornih sila koje su se kovitlale Evropom i koje su za nekoliko godina dovele do rata – snaga koje je smatrao isključivo odgovornim za krvavu katastrofu. Trebalo mu je 12 godina da dovrši ono što je smatrao "ozbiljnom šalom".
Knjigu su odmah prepoznali izdavači u Nemačkoj i brzo je postala popularna u Evropi i Americi. Man je verovao da „Čarobni breg“ treba pročitati dva puta da bi se u potpunosti uživalo.
Jedan primerak je u ponudi
- Oštećen poklopac
- Tragovi patine