Kužiš stari moj & Stari dečki
"Kužiš, stari moj" je najpoznatiji roman autora Zvonimira Majdaka. Njegov roman je uvršten u model proze u farmerkama, koji je definisan opuštenim i spontanim jezikom mladih, bez definicija i pravila i pružajući otpor birokratizovanom jeziku.
Roman „Kužiš, stari moj“ napisan je zagrebačkim žargonom, polukajkavskim stilom i vremenom je postao najbolji primer urbanog folklora. Mnogi kritičari su došli do zaključka da je upravo Majdak prvi pisao svojim slobodnim jezikom i tako uveo svojevrsnu slobodu u jezik. Delo je napisano zagrebačkim žargonom, pa je Majdak pomešao upotrebu štokavskog jezika i kajkavskog dijalekta. Rad je objavljen 1970. godine i tada su tako pričali zagrebački zanatlije.
Ovim delom Majdak je čitaocima preneo život i jezik zagrebačkih ulica tog vremena, surovu stvarnost sa kojom je živeo prosečan Zagrepčanin. Roman je nastao u vreme kada je Hrvatska bila deo sistema bivše Jugoslavije, a hrvatski jezik nije imao nikakvu zaštitu, štaviše, bio je potisnut, pa se čak ni dijalekti nisu mogli iskazati. Zbog toga je ovo delo još vrednije jer se na neki način bori protiv toga, iako ga ne možemo svrstati u kajkavsku književnost.
Radnja romana odvija se u Zagrebu u vreme socijalizma.
Dva primerka su u ponudi
Primerak broj 2
- Blago oštećenje omota