Who Are We Now?: Christian Humanism and the Global Market from Hegel to Heaney

Who Are We Now?: Christian Humanism and the Global Market from Hegel to Heaney

Nicholas Boyle

Teologija više ne može postojati odvojeno od politike, filozofije i književnosti. Ovo je osnova Nicholasa Boylea za ispitivanje osobnog i kulturnog identiteta u današnjem svijetu.

Zajedno sa spektakularnim slomom perspektiva koje je 1989. nametnuo Hladni rat, pale su i lažne izvjesnosti nacionalnog i imperijalnog doba koje su oblikovale naš kolektivni i individualni identitet. Dok se pokušavamo pregrupirati i redefinirati sebe i svoje društvene veze, moramo uzeti u obzir dvije naizgled kontradiktorne sile: tendenciju prema raznolikosti i pluralizmu, s jedne strane, i težnju ka sve većem ujedinjenju, s druge strane. U ovoj knjizi Nicholas Boyle nudi deset studija o implikacijama sve integriranije svjetske ekonomske strukture na naš osjećaj političkog, kulturnog i osobnog identiteta. On zagovara duboku međupovezanost politike, religije, filozofije i književnosti i njihovu zajedničku neodvojivost od ekonomske baze. U tom procesu, on koristi filozofske i književne ideje kako bi uspostavio sustavne osnove za optimizam o nadnacionalnom poretku u nastajanju, s ciljem vraćanja mogućnosti "velikog narativa" u našu kolektivnu prošlost i budućnost. Međutim, njegovo istraživanje globalnog uma ne zanemaruje mnoga mučna osobna pitanja koja su pokrenuta preokretom 90-ih: Jesmo li više od potrošača i proizvođača? U kojoj mjeri nas još uvijek definira naša nacionalna pripadnost, naš spol, naše vjersko i kulturno opredjeljenje? Je li kršćanska perspektiva održiva u takvom sekularnom svijetu? Mogu li književnost i filozofija dati smisao pojedinačnim životima? Kakvu će ulogu igrati intelektualna klasa? Boyle pomno promatra Njemačku i Britaniju, njihove razlike i sve veću sličnost. On, između ostalih, govori o Thatcher, Fukuyami, Hegelu, Nietzscheu, Heideggeru, Derridi i Seamusu Heaneyju. Boyle tvrdi da će svijet, kako svijet bude postajao manje podijeljen, ali više disparatan, a njegov poredak manje drakonski, ali sve nesigurniji, odabir putova koji će najvjerojatnije dovesti do pravde i mira reformirati naš uništeni osjećaj identiteta.

Dimenzije
22 x 15 cm
Broj strana
348
Nakladnik
T & T Clark International, Illinois, 2000.
 
Latinica. Broširano.
Jezik: Engleski.
ISBN
978-0-56708-726-3

Jedan primjerak je u ponudi

Stanje:Korišteno, u odličnom stanju
Dodano u košaricu!
 

Zanima Vas i neka druga knjiga? Možete pretražiti našu ponudu pomoću tražilice ili prelistati knjige po kategorijama.

Možda će Vas zanimati i ovi naslovi

Hollywood vs. America: Popular Culture and the War on Traditional Values

Hollywood vs. America: Popular Culture and the War on Traditional Values

Michael Medved

Zašto se čini da je naša popularna kultura tako dosljedno neprijateljska prema vrijednostima do kojih većina Amerikanaca drži? Zašto industrija zabave napada religiju, veliča brutalnost, potkopava obitelj i ismijava domoljublje?

HarperCollins Publishers, 1992.
Engleski. Latinica. Tvrde korice s ovitkom.
18,3214,66
Najveće kulture svijeta 7: Bizant

Najveće kulture svijeta 7: Bizant

Ania Skliar

Najveće kulture svijeta kolekcija je osam knjiga koje govore o velikim svjetskim civilizacijama. Knjige su po prvi puta izdane u Hrvatskoj 2005. godine u Rijeci od izdavača Extrade d.o.o., ali je i svih osam knjiga izdano i posebno za Večernji list.

Extrade, 2005.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
6,74
Osnove teorije o znacima

Osnove teorije o znacima

Charles W. Morris

Charles W. Morris jedan je od najutjecajnijih predstavnika novopozitivizma, koji vezuje uz pragmatizam. Začetnik opće teorije o znakovima, semiotike, koju dijeli na sintaktiku, semantiku i pragmatiku.

BIGZ, 1975.
Srpski. Latinica. Broširano.
7,28
Shindai sutra: Ljubavni i spolni život starog Japana

Shindai sutra: Ljubavni i spolni život starog Japana

Iro Otoko Azuma

Za Japance je svaki seksualni čin motiv istinske i zdrave životne radosti i veselja, tako da narodni erotski humor nalazi svoj pravi izraz u šaljivoj i otvorenoj igri riječi, ali često i u grotesknoj karikaturi.

Marjan tisak, 2003.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
6,42
Duša u kiberprostoru

Duša u kiberprostoru

Douglas Groothuis

Duša u Kiberprostoru Douglasa Groothuisa poticajan je izazov čitaocu da promisli o utjecaju kiberkulture na suvremenu kulturu posebice na moralne vrijednosti i etiku.

STEPress, 2003.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
7,45 - 7,46
Tehnologija i društveni um. Promišljanja kanadskih filozofa : Innis, McLuhan, Grant

Tehnologija i društveni um. Promišljanja kanadskih filozofa : Innis, McLuhan, Grant

Arthur Kroker

Arthur Kroker je poznat po inovativnim istraživanjima na području tehnologije, kulture i teorije. U ovoj svojoj knjizi istražuje relaciju između tehnologije i kulture kroz promišljanja trojice kanadskih filozofa: Innisa, McLuhana i Granta.

MISL, 2003.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
7,46