3096 dana

3096 dana

Natascha Kampusch

​Roman 3096 dana autobiografsko je djelo Natasche Kampusch, u kojem autorica detaljno opisuje svoje traumatično iskustvo otmice i zatočeništva koje je trajalo osam i pol godina. Knjiga je odmah po objavljivanju postala međunarodni bestseler.​

Dana 2. ožujka 1998., desetogodišnja Natascha Kampusch oteta je na putu do škole od strane Wolfganga Priklopila, nezaposlenog inženjera komunikacija. Priklopil ju je zatočio u tajnoj prostoriji ispod svoje kuće u blizini Beča, prostoriji veličine oko pet kvadratnih metara, bez prozora i prirodnog svjetla. Tijekom zatočeništva, Natascha je bila izložena fizičkom i psihičkom zlostavljanju, izolaciji i kontroli.​

Unatoč teškim uvjetima, Natascha je pokazala iznimnu snagu i otpornost. Uspjela je razviti strategije preživljavanja, uključujući i manipulaciju svojim otmičarom, kako bi povećala svoje šanse za opstanak. Nakon 3096 dana zatočeništva, 23. kolovoza 2006., iskoristila je trenutak nepažnje Priklopila i uspjela pobjeći. Nakon bijega, Priklopil je počinio samoubojstvo.

U knjizi, Natascha otvoreno govori o svom teškom djetinjstvu, iskustvu otmice i zatočeništva, te o procesu prilagodbe nakon povratka u slobodu. Knjiga pruža dubok uvid u psihološke posljedice dugotrajnog zatočeništva i ističe snagu ljudskog duha u suočavanju s ekstremnim okolnostima.

Naslov izvornika
3096 Tage
Prijevod
Mirta Jambrović
Urednik
Tomislav Zagoda
Ilustracije
Martin Moravek
Naslovnica
Janka Carev
Dimenzije
19 x 12,3 cm
Broj strana
237
Nakladnik
Znanje, Zagreb, 2010.
 
Latinica. Broširano.
Jezik: Hrvatski.
ISBN
978-9-53324-095-4

Jedan primjerak je u ponudi

Stanje:Korišteno, u odličnom stanju
Dodano u košaricu!
 

Zanima Vas i neka druga knjiga? Možete pretražiti našu ponudu pomoću tražilice ili prelistati knjige po kategorijama.

Možda će Vas zanimati i ovi naslovi

Tri sata: Roman međimurskog preokreta 1918.

Tri sata: Roman međimurskog preokreta 1918.

Đuro Vilović

Djelo, prvi put objavljeno 1935. godine, pruža dokumentaristički prikaz događaja vezanih uz oslobođenje Međimurja od mađarske vlasti i njegovo pripojenje Kraljevstvu Srba, Hrvata i Slovenaca 1918. godine.

Binoza, 1935.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
7,98
Programi i manifesti u hrvatskoj književnosti

Programi i manifesti u hrvatskoj književnosti

Miroslav Šicel

Zbornik "Programi i manifesti u hrvatskoj književnosti", koji je priredio Miroslav Šicel i objavio Liber 1972. godine, predstavlja ključnu zbirku tekstova koji su oblikovali smjer hrvatske književnosti kroz različite povijesne faze.

Liber, 1972.
Hrvatski. Latinica. Broširano s ovitkom.
6,24
Put u Jajce

Put u Jajce

Edvard Kocbek

Edvard Kocbek u Putu u Jajce donosi osobno i političko svjedočanstvo o ključnim trenucima jugoslavenske povijesti. Knjiga se temelji na Kocbekovim sjećanjima iz vremena Drugog svjetskog rata, posebice putovanja u Jajce 1943. godine.

Znanje, 1978.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice s ovitkom.
8,42