Iza devet velova

Iza devet velova

Irena Stanić-Rašin

Irena Stanić Rašin uistinu je majstor i gospodar poetske riječi, koja uvijek i nepobitno nosi ogromno bogatstvo značenja, zagonetki i tajni. Irenine uzbudljive i virtuozne pjesničke “varijacije na temu” vrijedan su doprinos hrvatskoj poeziji i kulturi.

Irena Stanić Rašin brusi karike prekinutog lanca hrvatskog vezanog stiha i svom dušom hrli u estetsko preobražavanje zbilje i teksta. Okićena je lijepim leksikom, raskošnim stilskim figurama, srokovima, opkoračenjima, starim udvornim (ali i modernim, “otkačenim”) riječima, katkada i žargonom (u ironičnom smislu), ali damski je uvijek udaljena od pomodnog uličnog govora i inflacije ispraznih riječi. Naoružana talentom do zuba, autorica je gotovo sve metastaze ćudljive civilizacije uspjela dočarati sjajnom humornom jezičnom gimnastikom i moćnim sarkazmom u ovoj neobičnoj stilskoj odiseji. Lada Žigo Španić, iz Predgovora Radoznalo razgrćemo Ireninih devet velova satkanih od 99 raznolikih tkiva (pjesama), uživajući u njihovim osebujnim bojama i teksturama, otkrivajući što se iza njih krije i analizirajući misaono i estetsko bogatstvo brojnih verbalnih čudesa čarobnice riječi.

Naslovnica
Ivana Viduka Tesla
Dimenzije
26 x 17 cm
Broj strana
164
Nakladnik
24 sata, Zagreb, 2023.
 
Latinica. Broširano.
Jezik: Hrvatski.
ISBN
979-8-98632-022-9

Jedan primjerak je u ponudi

Stanje:Nekorišteno
Dodano u košaricu!
 

Zanima Vas i neka druga knjiga? Možete pretražiti našu ponudu pomoću tražilice ili prelistati knjige po kategorijama.

Možda će Vas zanimati i ovi naslovi

Skupljena baština – suvremeno hrvatsko pjesništvo 1940-1990

Skupljena baština – suvremeno hrvatsko pjesništvo 1940-1990

Stijepo Mijović Kočan
Školske novine.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
9,78
Što je naše od starine : đakovački pisci 18. i 19. stoljeća

Što je naše od starine : đakovački pisci 18. i 19. stoljeća

Mirko Ćurić

Autor, književni povjesničar, kritičar i jezični stručnjak, istraživanjem opusa osmero najznačajnijih književnih i prosvjetno-kulturnih djelatnika đakovačkog zlatnog doba pruža književni, ali i širi uvid u to doba.

Društvo hrvatskih književnika, 2013.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
4,52
Točka poraza

Točka poraza

Sibila Petlevski

“Zašto u našoj obitelji ljudi umiru češće nego u drugim obiteljima?" pitala je Anđelka, a odgovor je bio da to samo Bog zna, ali da se ne bi čudila da je za sve kriv Wendigo, kanibal ledenog srca, a možda i neki zloduh, koji obožava jesti ljudsko meso...

Sandorf, 2023.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
12,78 - 13,57
Zadarska revija 1969/5

Zadarska revija 1969/5

Posvećeno Petru Zoraniću u povodu 400-godišnjice prvog izdanja njegova djela "Planine", prvog romana hrvatske književnosti.

Matica hrvatska, 1969.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
6,32
Sveta Roxalia panormitanska divica

Sveta Roxalia panormitanska divica

Kanižlić
Antun Kanižlić

Djelo “Sveta Rožalija” napisao je Antun Kanižlić, koji je bio predstavnik slavonskog književnog kruga u hrvatskom baroku. Ovo je djelo religiozna barokna poema u četiri pjevanja, pisano slavonskom štokavštinom tj. ikavicom.

Privlačica, 1990.
Hrvatski. Latinica. Broširano.
10,54
Bakonja fra Brne

Bakonja fra Brne

Simo Matavulj

Bakonja fra Brne je roman koji je 1892. objavio Simo Matavulj. Radnja je smještena u Dalmatinsku zagoru oko 1870. godine, a naslovni junak mladić koji, slijedeći porodičnu tradiciju, postaje jedan od franjevačkih redovnika u samostanu Visovac.

Branko Đonović, 1963.
Hrvatski. Latinica. Tvrde korice.
4,28